Do zabawy, do ułatwienia pracy oraz jako gadżet, a więc o przeznaczeniu tabletów

Zaledwie kilkaset złotych może zapewnić nam zabawę, wesprzeć pracę i pomóc w załatwieniu innych spraw. Rzecz jasna, chodzi o elektronikę, w końcu żyjemy w czasach, gdzie rozrywka wychodzi przede wszystkim ze świata fikcji i wirtualnej rzeczywistości. Tablety – przenośne ramki umożliwiające powybierać cyfrowe fotografie, filmy, gry i wiele innych przyjemności – dostaniemy w pełnej konfiguracji, systemem operacyjnym i zamiennikami.

tablet

Autor: Maurizio Pesce
Źródło: http://www.flickr.com
Nie każdy gadżeciarz przebierający w tabletach jest pasjonatem elektroniki i systemów operacyjnych.https://zdrowie-dom.pl/literatura-woda/38-ksiazka-srebro-koloidalne-rewolucja-w-leczeniu-dr-josef-pies.html srebro koloidalne rewolucja w leczeniuCzęść używających widzi w tabletach wielofunkcyjne narzędzia wspierające pracę, inni bawią się używając na imprezie osiemnastkowej tablety Samsung, jeszcze inni zrobią sobie z tabletu mały telewizorek na długie godziny męczącej wycieczki. Jest kilka trików na zamontowanie kilkucalowego urządzenia w środkach transportu, by korzystać mogli znajomi obok. Tutaj świetne przykłady: kontynuacja w tym miejscu.

tablet Nexus

Autor: Maurizio Pesce
Źródło: http://www.flickr.com

Powracając do korzystających – debiutujący użytkownicy tabletów powinni na początku zapoznać się ze specyfiką urządzenia i systemem operacyjnym. W odróżnieniu od telefonów dotykowych, tutaj konieczne jest zaznajomienie się z systemem, np. Androidem. Bez tego procesu korzystanie z tej elektroniki przenośnej faktycznie stanie się ograniczone.

A nie jest to trudne, zwłaszcza biorąc pod uwagę uderzające podobieństwo systemów tabletowych do systemów operacyjnych na laptopach. Konfigurowanie także nie powinno komplikować sytuacji – z reguły towarzyszą nam instrukcyjne kroki, ułatwiające płynne przejście po samouczku systemowym. Żaden tablet Modecom nie będzie już straszny, po kolejnych godzinach użytkowania będziemy się nim posługiwali coraz pewniej. Polecam zajrzeć: przetestowane tablety z Windows 8.

Zapoznając się z dodawaniem i włączaniem kolejnych funkcji nasze poczynania stają się coraz śmielsze. Rozgryzając system, choćby sposobem „poszperaj, sprawdź, cofnij” dojdziemy do tego jak najlepiej ustawić ekran wejściowy, porozmieszczać ikony, wybrać te najważniejsze itp. Elementarz Androida to przede wszystkim wskazówki w poruszaniu się między niezbędnymi aplikacjami, galeriami muzyki i filmami oraz rozpoznawanie symboli na ekranie (baterii, kreski Wifi, godzina, ikony cofnij, itd). Kolejne etapy samouczka na tablet Windows 8 warto czytać do końca i poznawać dopiero po wymienionych wyżej podstawach.