Gry bitewne uczą strategicznego myślenia

W erze triumfu Internetu gry planszowe odeszły w mody. Nie tak dawno wszyscy członkowie rodziny grali w Chińczyka, szachy czy Monopol. Dziś rozgrywki przeniosły się do świata wirtualnego. I nie uczestniczą w nich już całe rodziny. Niestety. Gry planszowe bowiem bardzo dobrze oddziałują na rozwój ludzkiego umysłu.

Gra planszowa - Warhammer

Źródło: http://www.planszoweczka.pl/

W erze triumfu Internetu gry planszowe odeszły w mody. Nie tak dawno wszyscy członkowie rodziny grali w Chińczyka, szachy czy Monopol. Dziś rozgrywki przeniosły się do świata wirtualnego. I nie uczestniczą w nich już całe rodziny. Niestety. Gry planszowe bowiem bardzo dobrze oddziałują na rozwój ludzkiego umysłu.

Właściwym przykładem są gry bitewne jak Warhammer Fantasy Battle. Mogłoby się wydawać, że w czasach Internetu, kiedy dostęp do znacznej wielości gier jest darmowy sklepy internetowe z grami () nie będą się radowały zbyt dużą zainteresowaniem. Jak się jednak okazuje, mają one tak interesującą oraz równocześnie tak bogatą propozycję, że ludzie chętnie tutaj zaglądają i praktycznie ciągle coś znajdują. Mamy szansę nabyć gry edukacyjne dla maluchów, zręcznościowe dla troszkę większych, sportowe dla calutkiej rodziny. Ta gra bitewna polega na skutecznym kierowaniu armią podczas konfliktu zbrojnego realizując różne scenariusze. Gra jest tak lubiana, że obecnie w sprzedaży jest już jej 8.

edycja, a w Internecie tworzone są przeznaczone jej fora. Nic w tym dziwnego. Warhammer Fantasy Battle to nie tylko doskonała zabawa, która niesłychanie absorbuje, ale przede wszystkim gra bitewna wyrabiająca nawyk strategicznego myślenia. A przecież myślenie strategiczne to fundament podejmowania szybkich i dobrych decyzji. Dzięki niemu przekrojowo spostrzegamy przeszkody i umiemy poradzić sobie z nimi w nadzwyczajny sposób. Wielorakie scenariusze Warhammer Fantasy Battle uczą, że nie istnieje tylko jedna wyjątkowa droga,podobnie jak nie ma tylko jednego idealnego rozwiązania.

Obowiązkiem rodzica jest rzecz jasna wybranie takich zabawek, które dla pociechy będą nie tylko bezpieczne, ale też sprawią, że zabawa będzie jednocześnie rozwijająca, ciekawa oraz pozwoli dziecku na zdobywanie całkiem nowych umiejętności. Zalecane są w szczególności gry planszowe. Ich asortyment na dzisiejszym rynku jest dosyć bogaty. Przykładem może być chociażby lubiana gra qwirkle. Dlaczego trzeba je kupować? Głównie ze względu na fakt, że zmuszają malucha do myślenia. Ponadto, umożliwiają zabawę w kilka osób, jest to w związku z tym świetne narzędzie do budowania więzi społecznych.

Grać należy nie tylko w towarzystwie znajomych, ale też razem z rodziną. W ten sposób rodzice spędzają więcej czasu z dzieckiem. Z pewnością taka wspólna gra (zobacz ciekawe propozycje – gra dla rodziny) jest zdecydowanie lepszą rozrywką aniżeli oglądanie telewizji. Jeśli kochamy gry strategiczne, jeżeli uwielbiamy analizować podczas gry oraz w ten sposób trenować własny mózg, jak i też rozbudowane myślenie, to z pewnością trzeba sobie zdawać sprawę z tego, że mamy szanse zakupić taką grę jak Qwirkle ->http://www.planszoweczka.pl/produkt/qwirkle. Jest to gra niejako planszowa, oparta na strategii oraz taktycznym myśleniu, gdzie do gry używa się drewnianych płytek. Co istotne jest ona w takiej rozmiarach, że zawsze będziemy mogli ją brać ze sobą w podróż, przez co będziemy mieli świadomość, iż na żadnym wyjeździe nie będziemy się nudzić. Uwielbiamy inne światy, kochamy sobie wyobrażać, jakby to było, gdyby w galaktyce istniał ktoś jeszcze? Jeżeli tak to bez wątpienia świetna dla nas będzie gra Cosmic encounter, która posiada swoje miejsce właśnie w galaktyce, a przez to, że jest grą planszową może zebrać przy sobie calutką familię, co bez wątpienia będzie wspaniałą formą spędzania wolnego czasu. Co więcej jest to gra w której mamy szansę wybierać

gra planszowa

Autor: William Warby
Źródło: http://www.flickr.com

różne trasy, pisać najróżniejsze scenariusze, a więc nie musimy się obawiać, że w niedługim czasie się nam znudzi.