Jaką rolę pełnią obiektywy dla zaawansowanych miłośników fotografii, test obiektywu sigma.

Osoby chcące zająć się profesjonalnym robieniem zdjęć przeważnie zaczynają od tak popularnych lustrzanek. Są one w tej chwili najlepszymi aparatami, a jedną z ich cech charakterystycznych jest to, że oddzielnie trzeba kupić body, a osobno obiektywy. Młodzi adepci fotografii zaczynają naukę najczęściej od typowych obiektywów, ale wraz ze zwiększającym się doświadczeniem pojawiają się także nowe potrzeby. Czasami trzeba będzie wykonać zdjęcie jakiemuś odległemu przedmiotowi, innym razem ktoś zechce ująć jakąś panoramę, i niestety standardowy obiektyw w takich zastosowaniach może się nie sprawdzić.

aparat fotograficzny sigma

Źródło: http://www.sigma-sklep.pl/

Z tego też powodu na którymś etapie rozwoju każdego fotografa pojawia się potrzeba zakupu kolejnych obiektywów, które w dużym stopniu będą mogły rozszerzyć sprzętowe możliwości i pozwalają na robienie bardziej zaawansowanych zdjęć. Niektórzy fotografowie, zwłaszcza ci, którzy będą się tym zajmować zawodowo, mogą posiadać nawet kilka oddzielnych, wykorzystywanych w zależności od potrzeb i okoliczności.Kupując następny obiektyw do swojego fotograficznego zestawu należy zwrócić uwagę na pewne parametry. W takiej samej rodzinie pojawić się bowiem mogą obiektywy bardzo dobre, lecz również takie, które jednak lepiej omijać. Na przykład wśród modeli szerokokątnych 10-20 bardzo dobre opinie ma model Sigma 10 20mm zobacz tutaj. W porównaniu z konkurentami ma on stosunkowo niewielkie wymiary, choć oczywiście nie można stwierdzić, że jest on jest mały.

zdjęcia

Autor: John Ragai
Źródło: http://www.flickr.com

W środku można znaleźć aż 14 soczewek a także niezwykle cicho i płynnie działający autofokus. Obsługa tego sprzętu jest bardzo prosta, wszystkie pierścienie kręcą się stosunkowo lekko i przyjemnie. Niektórzy wręcz twierdzą że jest to jeden z najbardziej dopracowanych modeli jeśli chodzi o sterowanie ręczne, a do układu automatyki także nie można się przyczepić. Natomiast dużą przewagą obiektywu sigma w porównaniu z resztą konkurentów jest cena.

Nie zapomnij o tym, że nasz serwis www (http://www.sklep.doko.pl/pl/p/Przedluzacz-bebnowy-50m-4x2P-Z-IP20-OR-AE-1315550M-ORNO/31939) ma jedynie użyteczne fakty, które na pewno Ci się przydadzą. Sprawdź nas i dostrzeż, że należałoby na niego wejść.

Obiektyw kosztuje dużo niż inne tego typu, a biorąc pod uwagę bardzo podobne parametry, to jego zakup jest bardzo dobrym wyborem.