Katowice czyli stolica Górnego Śląska rozwijają się niezwykle prężnie. Co warto zobaczyć w tym mieście?

Najbardziej znane miasto na Górnym Śląsku może zaskakiwać swą różnorodnością. Z jednej strony – nowatorskie centrum, w którym wyrastają błyskawicznie nowoczesne biurowce. Z drugiej strony nie brak w tym mieście zabytkowych kamienic a także osiedli robotniczych, w tym takich perełek, jakimi są na pewno Nikiszowiec oraz Giszowiec.

kobieta na zakupach

Autor: blu-news.org
Źródło: http://www.flickr.com
Pomimo nowoczesnego charakteru miasta, obok współczesnych budowli, możemy tu ujrzeć ciekawe zabytki, jak gmach Teatru Śląskiego lub potężną bryłę katedry wzniesionej w okresie międzywojennym.

Zaloguj się na witrynę twórcy (https://fotoporcelana.net/3-zdjecia-na-porcelanie) – tam wyszukasz wiele ciekawych treści, które zgłębią Twą wiedzę na zaprezentowany tu atrakcyjny temat.

To, co jest symbolem Katowic, jesteśmy w stanie zobaczyć już przy wjeździe do miasta. To słynny „Spodek” – imponująca oraz odważna swą formą hala widowiskowo – sportowa, szczególnie poznana z organizacji licznych imprez. To również Superjednostka – wielki budynek, który stoi tuż koło Spodka.

Nie brakuje i w Katowicach bardziej wiekowych budowli, a w samym centrum zaskakują swym wyglądem liczne kamienice z przełomu dziewiętnastego i dwudziestego wieku. Istnieją też pomniki, przy czym tym najbardziej cennym jest Pomnik Powstańców Śląskich. Na miłośników historii i sztuki też czeka w tym mieście sporo atrakcji. Tu ma swą siedzibę Muzeum Śląskie, z jakim sąsiaduje Biuro Wystaw Artystycznych, i stawia już na promocję sztuki współczesnej. Całkowitą rewelacją jest także galeria stworzona na rondzie, jeszcze kilka lat temu znanym z tworzących się korków, obecnie słusznie określanym Rondem Sztuki.

W dzisiejszej panoramie miasta zaczynają rządzić jednakże wysokie biurowce, które często zachwycają swym wyglądem. Nic dziwnego – nowoczesne oblicze Katowic jest wynikiem zainteresowania nim ze strony wielu firm, które chcą w centrum Katowic mieć swoje centrale. W efekcie biznes w Katowicach rozwija się coraz sprawniej, a samo miasto zwabia firmy nie tylko polskie, ale i z zagranicy. Coraz więcej także w Katowicach nowoczesnych marketów, więc zakupy w Katowicach robione są przez mieszkańców całego województwa. Wiele osób przyjeżdża tutaj aby nabyć produkty takie jak te: Biowin

sklep komputerowy

Autor: Microsiervos Geek Crew
Źródło: http://www.flickr.com
Pełno tu marketów spożywczych, ale także budowlanych i elektronicznych.dalej karma dla szczeniaka karma dla szczeniakaMiasto rozwija się niezwykle prężnie, w najbliższych latach ten trend będzie na pewno jeszcze bardziej wzrostowy. Górny Śląsk to właściwie region o ogromnych możliwościach, a Katowice jako najbardziej ważny ośrodek miejski spełnia bardzo ważną rolę. Warto tu się pojawić i przyjechać na zakupy takich sprzętów – ceneolokalnie.pl/katowice/goodram-ssd-m1000-30gb-sata-iii-2-5-retail-ssdpr-m1000-030/28448193.