Każdy laptop potrzebuje legalnego oprogramowania — w szczególności takie, które są używane w pracy

W naszym kraju jest takie prawo, że każdy komputer, który jest wykorzystywany w firmach, powinien mieć oryginalny program.
Z pewnością wszyscy pamiętamy skandal oraz kompromitację, na jakie wystawiona została policja, gdy jakiś czas temu okazało się, że pracują oni na pirackim oprogramowaniu.

oprogramowanie

Autor: frankieleon
Źródło: http://www.flickr.com
Ścigają takie zachowanie pośród Polaków, a sami nie popisali się zbytnio przykładem. Obecnie tego typu działania są już raczej rzadkie. Wszystkie firmy zdają sobie sprawę, że laptopy, które są w budynku i używane są przez PRacowników, powinny mieć legalne oprogramowanie, ale także legalny program antywirusowy. To szalenie ważne. Trzeba posiadać na to rachunek oraz w razie kontroli pokazać, że wszystko jest zgodnie z prawem. Jeśli kupujemy oprogramowanie za jednym razem do kilkudziesięciu lub nawet kilkuset komputerów, to oczywiście trzeba liczyć na zniżkę. Będziemy potraktowani niczym najlepsi klienci. W takim wypadku przykładowo przedstawiciel handlowy spółki przyjedzie do nas, żeby przeprowadzić kurs z ich programu. Będzie to na pewno bardzo użyteczne, ponieważ badania pokazują, że duża część ludzi nie wykorzystuje wszelkich możliwości, które zapewnia dany program, gdyż po prostu o nich nie wiemy. Takiego typu szkolenie może być także wykonane zdalnie.

Taka forma jest dzisiaj dość popularna. Nie ma się czemu dziwić, przecież żyjemy w czasach ogólnej cyfryzacji. Zamawiając oprogramowania na laptopy firmowe, pamiętajmy o tym, że musimy dostać również gwarancję.