Który wybrać smartfon? Rady jakie pomogą w dokonaniu zakupu

Poznaj cechy, jakie pomogą dobrać telefon komórkowy bliski twym potrzebom. Dowiesz się które warianty ekranów i rozdzielczości są wykorzystywane oraz kiedy warto kupić smartfon z ekranem FullHD. Podpowiemy, jaki smartfon będzie idealny do gier, który do podróżowania, a który do częstego wykonywania notatek.
Jeśli chcesz, żeby obraz był nadzwyczaj szczegółowy i ostry, wyselekcjonuj smartfon z wyświetlaczem o dużej rozdzielczości. Wysoka rozdzielczość w rutynie przekłada się na lepszą jakość czcionek na witrynach online, w dokumentach biurowych i e-bookach. Oczekiwać można także wyższego komfortu grania a także oglądania filmów. Istotna jest też technika w jakiej wyświetlacz jest zrealizowany. Obecnie najbardziej polecanymi są IPS LCD oraz Super AMOLED.

telefony nowej generacji

Autor: Anders Eriksson
Źródło: http://www.flickr.com

Ażeby odbierać rozmowy z dwóch niezależnych numerów na jednym telefonie, wybierz model z zastosowaniem „Dual SIM” – inne wykorzystywane oznaczenia to „DS” czy też czasem „Duo”. Będziesz w stanie korzystać z numeru prywatnego a także służbowego, bez nieodzowności noszenia dwóch smartfonów . Ciekawą zaletą DS jest możność korzystania z dwóch niezależnych operatorów. Większość smartfonów pozwala wybrać która karta służy do rozmów, a jaka do połączeń internetowych – Ceneo. Jeśli lubisz oglądać filmy albo zagłębić się w świecie gier, to warto rozważyć zakup telefonu obsługującego gogle do faktyczności wirtualnej (VR). Jeżeli będziesz gromadzić w swym smartfonie dużo fotek, filmów, dokumentów, to wybierz urządzenie z obsługą kart pamięci. Dzisiaj najbardziej popularnym standardem używanym w smartfonach jest microSD. Jeśli oczekujesz, iż twój telefon komórkowy będzie wykonywać nadzwyczaj szczegółowe, pełne detali zdjęcia, zwróć uwagę na ilość pikseli. Im jest ich sporzej, tym lepszej szczegółowości zdjęć możesz oczekiwać. To ogólna wytyczna, acz warto wiedzieć iż nie zawsze jest to dewizą. Na jakość oddziałuje więcej czynników niż tylko wielka liczba Mpx.


Duża ilość pikseli powoduje, iż obraz jest nadzwyczaj szczegółowy.

Jeśli masz ochotę wyszukać artykuły na prezentowany temat, to przejdź tutaj i zobacz inne informacje odnośnie przedstawianego zagadnienia.

Jaki smartfon go zapewni? Doskonałym przykładem będzie telefon komórkowy Lumia 550, wyposażony w aparat 2592×1944 px.
Najczęściej używanym systemem operacyjnym jest Android (działa na nim dla przykładu HTC One M8 – sprawdź tutaj).