Masz w planach w góry i marzysz o tym,aby zrobić sobie fantastyczną pamiątkę? Postaw na kamerę sportową

Jeszcze jakiś czas temu temu znaczna część z nas preferowała raczej bierne spędzanie wolnych chwil. Lubiliśmy oglądanie telewizji i granie na komputerze. Teraz sytuacja ta wygląda całkiem inaczej. Duża grupa osób stawia na weekendowe wypady czy dłuższe urlopy, podczas których odpoczywa aktywnie. Wśród miejsc odwiedzanych z chęcią wymienić należy góry.

dron

Autor: Adam Meek
Źródło: http://www.flickr.com
Fani oryginalnych pamiątek z własnych wyjazdów bez żadnych wątpliwości usłyszeli już o czymś, co określa się jako dron GoPro Karma – wejdź na GoHero. O tym wielkimvciekawym wynalazku można było dowiedzieć się pod koniec ubiegłego roku. Dzisiaj dron GoPro Karma to marzenie dużej grupy osób, które kochają oryginalne pamiątki z wakacji. Kamery sportowe to aktualnie prawdziwy hit wśród wszystkich tych, którzy jeżdżą na nartach, skaczą na bungee czy decydują się na snowboard. Poleca się je również osobom stawiającym na raczej spokojne wędrówki po górach. Właściwie wyposażona kamera sportowa pozwoli nie tylko zrobić rewelacyjne zdjęcia, ale również nakręcić film.

W czasie jazdy na nartach czy wędrówki po górach można przytwierdzić ją do kasku czy na przykład plecaka i po prostu włączyć. Wszystko zrobi się samo. Kamery sportowe nie są tanie, ale na chwilę obecną ich ceny silnie spadają. W konsekwencji coraz częściej mogą kupić je przeciętni zjadacze chleba, którym zależy po prostu na tym, aby ze swojego wyjazdu przywieźć inną niż wszyscy pamiątkę.

kamera go pro

Autor: Creative Tools
Źródło: http://www.flickr.com
Filmiki kręcone kamerami o charakterze sportowym są naprawdę naturalistyczne. Właściwy kąt ujęcia gwarantuje to, że w czasie oglądania takiego filmu można na chwilę poczuć się tak, jakby znowu znalazło się w konkretnym miejscu w idealnym centrum wydarzeń. To właśnie za tą cechę najbardziej doceniane są kamery sportowe, których sprzedaż cały czas rośnie, lecz wcale to nei dziwi. Z całą pewnością trend ten jeszcze przez długi czas się nie zmieni. Dzisiaj bowiem coraz więcej osób lubi chwalić się tym, jak wyglądał ich urlop. A kamera mająca sportowy charakter nadaje się do tego celu bardzo dobrze. Co więcej, nakręcone nią filmiki można od razu umieszczać na swoim koncie na serwisach społecznościowych. Nowoczesne kamery (zobacz kamery detektywistyczne) sportowe wyposażone są bowiem w możliwość bezprzewodowego łączenia się z Internetem. To jeszcze silniej zwiększa możliwości ich zastosowania.