Niejedna osoba w podeszłym wieku powinna być traktowana życzliwie i powinna móc się leczyć z godnością

Kiedy odchodzimy na emeryturę, to mamy nadzieję, że w końcu zaczniemy cieszyć się życiem. Obyśmy tylko nie walczyli z jakąś chorobą.
Niestety przeróżne choroby i nieszczęścia nie chodzą po lasach, a po ludziach.

Produktywność

Autor: BMiz
Źródło: http://www.flickr.com
ładowarka rowerowa

Źródło: jego-styl.pl
Różne problemy ze zdrowiem zwykle tyczą się osób w podeszłym wieku. Organizm niestety daje już powoli znać, że się zużywa. Trzeba wtedy regularniej chodzić po przychodniach i na różnego rodzaju zabiegi. Ten, kto był chodź raz w publicznych placówkach, wie, jaki to koszmar. Wielkie kolejki, przez które miesiącami trzeba czekać na wizytę u specjalisty i ogólna znieczulica. Nikt z nas nie życzyłby sobie, aby tak był traktowany ktoś z naszej rodziny. Nagle dowiadujemy się, że osoby, które przepracowały całe życie oraz przez wiele lat przekazywały składki na Fundusz, nie mają możliwości porozmawiać z lekarzem często o poważnych komplikacjach ze zdrowiem. Dlatego tak istotne jest, aby każdy senior miał wykupione ekstra ubezpieczenie, które pozwoli mu na leczenie się w prywatnej placówce. Tam nie spotkamy kolejek oraz pacjentów traktuje się życzliwie. Lekarze pochylają się nad zdrowiem swych pacjentów, a nie uważają ich za zło konieczne. Jednakże, by jak najdłużej radować się dobrym zdrowiem, emeryci muszą ćwiczyć. Powinni na przykład uczęszczać na basen lub dużo spacerować.

Dużo hal sportowych posiada spore zniżki dla emerytów, by nakłonić ich do aktywnego spędzania wolnego czasu. Oprócz tego można też taniej chodzić do teatru czy do galerii sztuki.