Profesjonalne sesje ciążowe i dziecięce – jak wyglądają?

Każdy wie, iż panie oczekujące potomka po prostu kwitną. Stan błogosławiony jest szczególnym i niezwyczajnym czasem w życiu kobiet. Jest to okres, w którym pragną one w sposób nadzwyczajny zatroszczyć się o siebie oraz dobro swego dziecka. Ostatnimi czasy coraz to powszechniej traktowana jest tak zwana fotografia ciążowa. Kobiety w ciąży, oprócz tego, że co dnia są fotografowane przez swoich najbliższych, zainteresowane są także tematami związanymi z fachowymi sesjami.

Większa część pań, chociaż marzy o utrwaleniu swego błogosławionego stanu, to jednak podchodzi do tego (przynajmniej początkowo) z dużą dawką dystansu i zakłopotania. Poniektóre panie stawiają na rozbierane sesje , chociaż nie jest to regułą ani koniecznością. Modne są także fotografie wspólnie z partnerem- np.. Dobrze mieć świadomość tego, jak ważna idea towarzyszy sesjom ciążowym. Mianowicie jest to próba uchwycenia niezwykle szczególnej chwili w życiu kobiety i w życiu malutkiego człowieka, który niebawem przyjdzie na świat. Nawet, jeśli kobieta z początku niechętnie myśli o tego rodzaju zdjęciach bądź zwyczajnie ma pewne obawy, zawsze kończy się taka sesja uśmiechem na jej twarzy po ujrzeniu efektów. A gdy dzidziuś pojawi się na świecie? Dzieci najmłodsze najlepiej fotografować w czasie snu, między 3 – 14 dniem życia. W trakcie sesji najlepiej zapewnić im stosowne warunki cieplne, ciche wnętrze oraz mięciutkie podłoże – powinny czuć się bezpiecznie niczym w łonie matki.

Maluch z pieluszką

Autor: TracyLeigh♥
Źródło: http://www.flickr.com

Fotografowanie dzieciaczków przynosi sporo radości, ale nie jest prostym zadaniem. Fotograf dziecięcy musi posiadać sporą dozę cierpliwości jak też empatii- fotograf dziecięcy warszawa. Wiedzą o tym tak zawodowi fotograficy, jak i rodzice. W czasie pracy z niemowlakiem najważniejszą osobą jest mama, i to właśnie ona powinna brać aktywny udział w takiej sesji. Jeśli fotografujemy większe dziecko, przyjmujemy dziecięcą perspektywę, leżąc lub kucając. Jeżeli sfotografujemy je z perspektywy dorosłego zaburzymy proporcje. Dopiero w czasie sesji z młodzieżą i starszymi dziećmi można bawić się w pozowanie świadome. Ów pomysł zaciekawi zwłaszcza dziewczęcia po dziesiątym roku życia, jednak nawet starsze dzieci dobrze jest „złapać“ w trakcie scenek sytuacyjnych: zabaw z psem czy puszczania bąbelków.