Współczesne metody na poznawanie literatury czyli jakie wady i zalety będą miały książki w postaci elektronicznej.

W czasie gdy sprzedaż papierowych książek coraz bardziej spada, to elektroniczne ich wersje zdobywają bardzo dużą popularność. Bierze się to z wielu rzeczy.

Przede wszystkim bardzo popularne stały się czytniki, na jakich można jednorazowo zmieścić nawet parę tysięcy pozycji. Dla niejednej osoby będzie to bardzo praktyczne wyjście, gdyż nie muszą nosić ciężkich niekiedy tomów, a wszystko mają w jednym niewielkim urządzeniu. Co prawda miłośnicy tradycyjnego czytelnictwa są zdania, że ekran nigdy nie zastąpi szelestu przewracanych kartek, lecz technologii nie da się zatrzymać. Czytniki kosztują coraz mniej, ich możliwości są coraz większe, więc czytelnicy chętnie korzystają z tych nowinek. A w końcu nie będzie miało znaczenia, w jakiej formie ktoś będzie czytał książki, istotne jest, aby czytał w ogóle, nieważne czy ebooka cy tradycyjne książki Fonopolis. Za ebookami będą jeszcze przemawiać ceny, nawet mimo niekorzystnych rozwiązań podatkowych ich koszt jest mniejszy od tradycyjnych książek, a dodatkowym ich plusem jest łatwość ich kupowania.

Czytnik ebooków

Autor: Maria Elena
Źródło: http://www.flickr.com
Jeszcze większą dynamikę popularności zyskują audiobooki. Jeśli chodzi o nie treści się nie czyta, a odsłuchuje się jej przy pomocy jakiegoś odtwarzacza Fonopolis. Rzecz jasna i w ich przypadku mogą się znaleźć maruderzy, jacy będą twierdzić, że jest to nieco pójście na łatwiznę. Lecz ogromnym plusem audiobooków będzie to, że można ich słuchać bez względu na to, co się aktualnie robi.

Jeśli zaintrygowała Cię omawiana problematyka, śmiało kliknij ten odnośnik – to opracowanie zapewne także będzie warte Twojej uwagi!

Kilkugodzinny wyjazd autem z książką na kolanach byłby co najmniej nierozważny. Jeśli jednak w tym czasie z głośników dobiegać będzie najnowszy audiobook Nieśmiertelni Severskiego, to w przeciągu podróży zapoznać się będzie można z dużą częścią tej książki. Oprócz tego audiobooki doskonale nadają się dla dzieci, wiele z nich to właśnie różnego rodzaju bajki i słuchowiska dla najmłodszych, którzy jeszcze nie umieją czytać. Niestety audiobooki posiadają jedną zasadniczą wadę, która nieco hamuje ich popularność. Książka wydawana w ten sposób będzie wymagała sporego nakładu pracy przy przygotowaniu , z tego też powodu wiele bestsellerów nie posiada jeszcze takiej formy.