Wybieramy sprzęt dla aktywnych

Do utrwalania wyczynów sportowych na desce bądź bicyklu, nie starczy zwykła kamera cyfrowa, która po intensywnym użytkowaniu może dość szybko odmówić posłuszeństwa.

Szczególnie, gdy filmowanie zostaje w dłoniach osoby uprawiającej ekstremalne sporty a nie postronnej. Dlatego też dobór kamery nie powinien być losowy. Warto zastanowić się nie wyłącznie jak mocne powinno być oprzyrządowanie, ale też w jakich warunkach będzie wykorzystywane.
producent

Autor: yb putro
Źródło: http://www.flickr.com
Na co zwracać uwagę w trakcie kupna? Najistotniejszą kwestią jeżeli chodzi o kamery sportowe będzie obudowa. Musi ona być solidna jak też wstrząsoodporna. Sprawdź przykłady: . Osoby, które dodatkowo surfują (zatem mają styczność z wodą, muszą dowiedzieć się czy kamera kamera na podczerwień jest wodoszczelna czy ma w komplecie stosowną obudowę. Pewne z nich umożliwiają zanurzenie z kamerą nawet na głębokość do stu metrów. Niektórzy producenci dają w komplecie ponadplanowe obudowy, jakie sprawdzają się w różnych skrajnych okolicznościach.
Następnym ważnym atrybutem każdej dobrze zaprojektowanej i przemyślanej obudowy, jest wygoda obsługi, niezależnie czy w rękawiczkach czy też bez. W każdej sytuacji kamera powinna umożliwiać bezproblemowy dostęp do najistotniejszych opcji, nawet jeżeli narciarz posiada grube rękawice. Na dobór kamery ma ogromny wpływ uprawiana dyscyplina. W ofercie wytwórców możemy napotkać drona DJI Phantom 3, jakie sprawdzą się podczas jazdy na bicyklu bądź kamery na narty, jakie przyczepia się do gogli. To, który sport jest preferowany, determinuje dobór mocowania, a tym samym typu kamery.

Podobnie jak w przypadku obudowy, poniektóre kamery zawierają w komplecie dodatkowe mocowania, dzięki którym można przyczepić instrument do wielu punktów na przykład ramy roweru, kasku czy karoserii czterokołowca.