Czy opłaca się łożyć na social media marketing?

Obowiązek funkcjonowania marki w internecie dziś już nie wzbudza zastrzeżeń, natomiast wciąż pojawiają się nowe metody promocji w sieci. Social media to coraz bardziej popularne narzędzie e-marketingu – czy warto w nie inwestować?

Chcąc poznać wady i zalety kampanii w mediach społecznościowych, trzeba na początek uściślić rozumienie definicji social media marketing. To pojęcie zazwyczaj interpretowane jest w sposób ograniczony, jako reklama na Facebooku.

Naprawdę podoba Ci się nasz wpis? Szalenie nas to cieszy. Zatem zapraszamy do nowych tekstów – po prostu wejdź w link do strony (https://www.msedu.pl/aktualnosci).

Facebook niewątpliwie stanowi główne narzędzie marketingu w social mediach, ale trzeba pamiętać, iż nie jest to jedyny sposób dotarcia do konsumentów.

Inne warte uwagi portale to np. Twitter, LinkedIn, czy YouTube, jak również szeroko pojmowana blogosfera. Firma może dyskretnie promować się za pośrednictwem artykułów eksperckich w portalach tematycznych, zabawnych filmów video, albo nie generujących dużych kosztów akcji konkursowych na firmowym fanpage na Facebooku. Więcej o tym . Wszystkie te działania – pod warunkiem, że są użyteczne, starannie zaplanowane i sensowne – są pozytywnie odbierane przez grupę docelową.

facebook na laptopie

Autor: Impassion Afghanistan
Źródło: http://www.flickr.com

Czemu social media marketing jest coraz bardziej doceniany przez duże i małe marki? Otóż reklama na Facebooku oraz w innych mediach społecznościowych jest reklamą najskuteczniejszą. Nie dlatego, iż generuje wzrost przychodów – bo tak nie jest – ale dlatego, iż powoduje wytworzenie się niepowtarzalnej relacji pomiędzy firmą a jej klientami. Więcej na ten temat przeczytasz na

Czynny udział grupy docelowej w działaniach marketingowych przedsiębiorstwa zwiększa autentyczność marki oraz buduje wierność klientów wobec niej. Media społecznościowe umożliwiają dotarcie bezpośrednio do precyzyjnie konkretnej grupy docelowej, czyli do osób o określonym wieku, płci, pasjach, czy społecznym statusie. Dzięki temu działania marketingowe są precyzyjnie wycelowane w odbiorcę, a zatem i bardziej skuteczne.

Warto jednak wykorzystać to praktyczne narzędzie marketingowe, najlepiej przy pomocy sprawdzonej firmy, zestawiając je efektywnym pozycjonowaniem strony, albo reklamą tradycyjną. Z uwagi na fakt, iż działania w portalach społecznościowych nie mają na celu napędzać głównie wzrostu sprzedaży, to oczywiście, nie powinny stanowić jedynego narzędzia reklamy.