Ile mogą zarabiać w naszym kraju tacy fachowcy jak programiści?

ProgRAMiści w naszym kraju są w stanie zarobić naprawdę dużo. Ich przeciętna pensja wynosi czasem 3 razy więcej, niż średniej wielkości wynagrodzenie przeciętnego mieszkańca naszego kraju. Tak wynika z przygotowanego przez pewną agencję raportu, który bazuje na danych z pierwszego kwartału bieżącego roku.

Biała Nokia Lumia 800

Autor: Hill+Knowlton Strategies
Źródło: Hill+Knowlton Strategies
Jest naturalnie dużo zmiennych, od których uwarunkowana jest ostateczna wysokość wynagrodzeń. Dla przykładu programista na umowie o pracę zarabia średnio 11000 złotych brutto, zaś ten, który posiada własną działalność na zasadzie B2B: 12000 złotych netto. Jakiego rodzaju technologie są aktualnie w najwyższym stopniu opłacalne – najbardziej opłacalne są Spring (15 000 złotych) czy Angular (12 tysięcy brutto). Niezależnie od formy pracy niezwykle atrakcyjną opcją od wielu lat jest język Java (obecnie średnio jest to 11000 złotych brutto w przypadku umowy o pracę oraz trochę więcej niż 14000 zł netto w wypadku B2B).

Zaciekawił Ci się tego rodzaju materiał? Jeżeli tak, to nim wyłączysz komputer, kliknij najpierw tu – ta witryna (https://gmsystem.pl/blog/nieliniowosc-geometryczna-w-femap/) również z pewnością przypadnie Ci do gustu.

Zarobki brutto wedle technologii w przypadku umowy o pracę to Angular od 9 do 15 000 złotych, React od 9 do 14 tys., Java od 9 do 14000 zł, Net od do 14 tys., Spring od 8 do 14 tys., Python od 3000 do 13 tysięcy złotych, JavaScript od 8 do 13000, SQL od 8 do 13000, html od 9 do 13000 oraz PHP od 6 do ok. 10000 złotych.

Programista zarabia inne kwoty w wypadku postaci współpracy, tzn. pobiera trochę mniej w wypadku pracy zdalnej i jego pensje różnią się od stopnia komplikacji. W obu wypadkach odmienność to kilka tys. zł na miesiąc. Jeśli chodzi o to, jak rozpocząć swą przygodę z programowaniem, to programiści są bardzo dobrze opłacani, gdyż są bardzo potrzebni we współczesnym świecie. Niestety wciąż ich ilość jest zbyt mała. Wynika to m.in. z tego, że obecnie utrzymuje się powszechne przeświadczenie, jako by nauka była trudna oraz długotrwała.

To prawda, może taka być, a dodatkowo nie każdy się będzie sprawdzać na tym stanowisku, przy czym osoby zainteresowane mogą korzystać przykładowo z bootcampów, takich jak te, które są przeprowadzane przez różne serwisy internetowe. W czasie takiego bootcampu przygotowuje się kursantów do rozpoczęcia kariery na poziomie juniora.