Niejeden laptop powinien mieć legalne oprogramowanie i system antywirusowy

Wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, że w biurach każdy komputer powinien posiadać wyłącznie oryginalne i legalnie zakupione programy. Nie istnieje inny sposób.
Dawniej masa osób kupowało nielegalne systemy.

Reklama online

Autor: Metro Atlanta Marketing Association
Źródło: http://www.flickr.com
Twitter

Autor: Descrier
Źródło: http://www.flickr.com
systemy

Autor: LORUS
Źródło: LORUS
Były one po prostu kopiowane. Jednak taki proceder istniał w dzikich czasach początku kapITalizmu. Teraz nikomu już to raczej nie przychodzi do głowy.

Ciekawi Cię ten artykuł? Jeśli tak, to odwiedź źródło (https://www.ambitni.edu.pl/kursy/korepetycje-z-informatyki/) a przeczytasz tam interesujące informacje, które na długi czas zapadną Ci w pamięć.

Oprócz tego, że jest to najnormalniej w świecie karalne, to przynosi także wstyd osobie, która ma takiego rodzaju system. Możemy także mieć kłopoty z polskim prawem, jeśli na takim procederze nakryje nas policja. Częściej sprawdzane są przedsiębiorstwa, gdyż one po prostu posiadają bardzo dużą ilość komputerów. Wówczas każdy taki laptop musi mieć oryginalne systemy antywirusowe i operacyjne. Na szczęście przy zamawianiu nowego komputera duża cześć posiada już zainstalowany oryginalny system. To najkorzystniejsze rozwiązanie, gdyż nie musimy go wtedy dokupywać i instalować. Nie musimy nawet o tym pamiętać. Zarówno system operacyjny, ale i antywirusowy trzeba raz na jakiś czas uaktualniać. One same poinformują nas o tym, kiedy będzie to niezbędne, zatem nie trzeba sobie tego nigdzie zapisywać. Aktualizacje są niezwykle ważne, gdyż wtedy laptop może prawidłowo pracować. To samo dotyczy programów antywirusowych. By mogły skutecznie niszczyć wirusy, muszą się udoskonalać.

Dlatego co jakiś czas aktualizacja jest po prostu niezbędna. System operacyjny możemy mieć różny. Wszystko uzależnione jest od tego, na czym się nam najlepiej pracuje. Istotny jest interface i intuicyjność wszystkich ikonek, by laptop nas nie irytował.