Jak wybrać akcesoria i gadżety do komórek i smartfonów, aby być z tego zadowolonym

Telefony komórkowe i smartfony to nieodłączna część naszego obecnego życia – mało jest ludzi, którzy nie posiadają chociaż jednego z tych urządzeń. Jeszcze parę lat temu telefony służyły tylko do rozmów, jednak bardzo szybki rozwój technologi, a przede wszystkim zaprojektowanie ekranów dotykowych spowodowały, że dziś są centrami mobilnej rozrywki. Na nowoczesnych telefonach można grać w niezliczoną liczbę gier, słuchać muzykę albo oglądać filmy.

tablet Samsung Galaxy

Autor: John Biehler
Źródło: http://www.flickr.com
Bardzo duża liczba takich aparatów sprawia również, że równocześnie zaczął się rozwijać rynek akcesoriów telefonicznych – jeżeli każdy z posiadaczy kupiłby chociaż jedną rzecz, to daje to rynek warty kilkadziesiąt milionów euro. Akcesoria do komórek zakupić można w wielu miejscach i mają one bardzo różną jakość.

Część z nich można kupić w oryginalnej dystrybucji – jako przykład posłuży etui do samsung galaxy – modne wzory, dostępne razem ze smartfonami tej firmy.

Masz chęć na inną tego typu publikację na opublikowany tutaj wątek? Jeżeli tak, to raźno kliknij tutaj – to wiarygodna treść (http://www.gmsystem.pl/kontakt/).

Ale największa ich ilość sprowadzana jest z Chin, i pomimo że najczęściej będą pasować do konkretnych modeli aparatów, to z ich poziomem wykonania bywa różnie.

Akcesoria do telefonu, zwłaszcza kupowane w sklepach internetowych czy w serwisach aukcyjnych to trochę loteria, gdyż nie wiadomo co się dostanie w przesyłce nadanej przez sprzedawcę. Oczywiście wszyscy sprzedawcy chwalą to co sprzedają, wszystko ma najwyższą jakość i rzecz jasna zawsze będzie pasować do danego rodzaju telefonu. Ale po dostaniu paczki czasami może się okazać, że niestety nie do końca jest to prawda, bo produkty, które doszły są zwyczajnie kiepsko zrobione.

W niektórych sytuacjach użytkowanie ich będzie wręcz niebezpieczne, dotyczy to zwłaszcza ładowarek i baterii do telefonów. Przy ich zakupie trzeba mocno uważać, bo niektóre mogą nie mieć odpowiednich parametrów i ich używanie może się skończyć groźnym pożarem. Z tego też powodu planując kupno czegoś takiego zawsze trzeba sprawdzić, czy spełniają one parametry bezpieczeństwa. Inne akcesoria takie jak słuchawki,obudowy czy kable można w miarę bezpiecznie używać, w najgorszym przypadku będą problemy z ich działaniem, ale nie są niebezpieczne.