Jak zrobić dobrą i atrakcyjną stronę sklepu internetowego?

Rozplanowanie i projektowanie stron WWW nie jest łatwą czynnością. Przede wszystkim należy podążać za najnowszymi trendami w planowaniu, tak by tworzona strona była zawsze jak najbardziej praktyczna. Jednak najważniejszym warunkiem powinno być zawsze zadowolenie odbiorcy.

Laptop

Autor: Maurizio Pesce
Źródło: http://www.flickr.com

Tak więc rzeczy znajdujące się na stronie powinny być jak najbardziej podporządkowane komfortowi użytkownika. Przy planowaniu stron popełnia się wiele rozmaitych błędów, a każdy błąd może zaskutkować zmniejszoną liczbą klientów. Ważnym czynnikiem, choć dość często niedocenianym, jest czytelność stron. Badania udowodniły, że najbardziej czytelne są witryny, gdzie czarny tekst znajduje się na białym tle. Witryny z odwrotnymi kolorami spotyka się całkiem często, na przykład Użytkownikom tego typu stron szybciej męczy się wzrok podczas czytania.

Należy unikać zbędnych elementów

Jeszcze blisko dekadę wcześniej witryny WWW wyglądały zupełnie odmiennie niż aktualnie. W pierwszej kolejności była moda na dodawanie tam rzeczy które miały podwyższyć atrakcyjność strony, które to elementy jednak w rezultacie zaburzały czytelność strony. Były to różnego rodzaju animacje i pozostałe ruszające się elementy, jak również muzyka odtwarzająca się na stronie w sposób automatyczny.

Jak uważasz? Czy ten wątek jest interesujący? Jeśli tak, to odnośnie do publikowanego tematu poznaj szczegóły tutaj.

Pewnym rozwiązaniem może być

Praca przy komputerze

Autor: Michael Coghlan
Źródło: http://www.flickr.com

umieszczenie odtwarzacza na stronie, dzięki czemu użytkownik może odtworzyć muzykę wyłącznie wówczas, gdy chce. Taki pomysł wykorzystano na stronie O wspomnianych sklepach można przeczytać na tej stronie www: opinie.

Właściwe rozwiązanie w zakresie projektowania
Na dzień dzisiejszy jest znaczna liczba stron sklepów, spełniających pozytywne założenia. Na przykład najczęściej apteki internetowe mają niezwykle wygodne i czytelne witryny; przykładem może być Na takich stronach klient może się poruszać bardzo łatwo, dzięki czemu kupowanie staje się sprawniejsze i bardziej przyjemne. Korzystnym rozwiązaniem jest także zastosowanie jednolitych kolorystycznie części na stronie, oprócz wspomnianego białego tła. Na stronie na przykład są to elementy zielone, lecz brak innych barw nie zaburza tam czytelności całej witryny.

Inne tego typu treści w kontekście niniejszego zagadnienia również są ekscytujące – więcej pod tym linkiem. Kliknij zatem tu i przekonaj się, że to prawda.

Cała kolorystyka strony nawiązuje z kolei do logo sklepu, co jest często spotykane. Dla zainteresowanych odsyłamy do wiarygodnej strony www: .