Urządzenia

Jak zrobić dobrą i atrakcyjną stronę sklepu internetowego?

Rozplanowanie i projektowanie stron WWW nie jest łatwą czynnością. Przede wszystkim należy podążać za najnowszymi trendami w planowaniu, tak by tworzona strona była zawsze jak najbardziej praktyczna. Jednak najważniejszym warunkiem powinno być zawsze zadowolenie odbiorcy.

Laptop
Autor: Maurizio Pesce
Źródło: http://www.flickr.com

Tak więc rzeczy znajdujące się na stronie powinny być jak najbardziej podporządkowane komfortowi użytkownika. Przy planowaniu stron popełnia się wiele rozmaitych błędów, a każdy błąd może zaskutkować zmniejszoną liczbą klientów. Ważnym czynnikiem, choć dość często niedocenianym, jest czytelność stron. Badania udowodniły, że najbardziej czytelne są witryny, gdzie czarny tekst znajduje się na białym tle. Witryny z odwrotnymi kolorami spotyka się całkiem często, na przykład zegarki.worldtrade24.pl. Użytkownikom tego typu stron szybciej męczy się wzrok podczas czytania.Należy unikać zbędnych elementówJeszcze blisko dekadę wcześniej witryny WWW wyglądały zupełnie odmiennie niż aktualnie. W pierwszej kolejności była moda na dodawanie tam rzeczy które miały podwyższyć atrakcyjność strony, które to elementy jednak w rezultacie zaburzały czytelność strony. Były to różnego rodzaju animacje i pozostałe ruszające się elementy, jak również muzyka odtwarzająca się na stronie w sposób automatyczny. Pewnym rozwiązaniem może być

Praca przy komputerze
Autor: Michael Coghlan
Źródło: http://www.flickr.com

umieszczenie odtwarzacza na stronie, dzięki czemu użytkownik może odtworzyć muzykę wyłącznie wówczas, gdy chce. Taki pomysł wykorzystano na stronie uchwytyekranyprojektory.pl. O wspomnianych sklepach można przeczytać na tej stronie www: uchwytyekranyprojektory.pl opinie.

Właściwe rozwiązanie w zakresie projektowania
Na dzień dzisiejszy jest znaczna liczba stron sklepów, spełniających pozytywne założenia. Na przykład najczęściej apteki internetowe mają niezwykle wygodne i czytelne witryny; przykładem może być aptekabelwederska.pl. Na takich stronach klient może się poruszać bardzo łatwo, dzięki czemu kupowanie staje się sprawniejsze i bardziej przyjemne. Korzystnym rozwiązaniem jest także zastosowanie jednolitych kolorystycznie części na stronie, oprócz wspomnianego białego tła. Na stronie szkolne24.pl na przykład są to elementy zielone, lecz brak innych barw nie zaburza tam czytelności całej witryny. Cała kolorystyka strony nawiązuje z kolei do logo sklepu, co jest często spotykane. Dla zainteresowanych odsyłamy do wiarygodnej strony www: www.ceneo.pl/sklepy/aptekabelwederska.pl-s16459.