Jakie nowinki technologiczne i urządzenia znaleźć można w nowoczesnych sieciach informatycznych.

Aktualnie projektowane informatyczne sieci coraz częściej korzystają z zaawansowanych rozwiązań w obszarze zarówno przesyłania informacji jak i gromadzenia danych. Całkiem niedawno jeszcze normą był kabel, urządzenia obecne w sieci łączone były w jakąś standardową konfigurację, co jednak dawało sporo ograniczeń.

nas buffalo

Autor: reynermedia
Źródło: http://www.flickr.com
Obecnie coraz powszechniejsze są sieci wi-fi, dzięki czemu można uniknąć niepotrzebnego prowadzenia przewodów. Rynek sieciowych urządzeń cały czas się powiększa o nowe modele, ostatnio na przykład w sprzedaży ukazał się profesjonalny punkt dostępowy nanostation m5, najnowszy wpis pozwalający na konfigurowanie wydajnych radiowych mostów.

Ten serwis www (http://rfid.zone/) posiada wciągające informacje na prezentowany temat, zatem, jeżeli ta kwestia Cię absorbuje, to sprawdź to obowiązkowo.

Coraz większe możliwości są również w obszarze archiwizowania informacji, tu coraz częściej korzysta się z różnego rodzaju dysków nas buffalo.

dysk twardy

Autor: Shakib Saifi
Źródło: http://www.flickr.com
Takie dyski stanowią alternatywę dla serwerów, ale znacznie od nich tańszą. Typowe urządzenie nas synology złożone jest z jednego albo paru dysków, zależnie od zastosowania i użytych zabezpieczeń, oraz układu który umożliwia ich pracę w sieci. Dzięki temu urządzenia te można wpiąć w sieć firmową i normalnie z nich korzystać, jak w przypadku zwykłych komputerów. Rzecz jasna dyski nas seagate odkryj więcej tu umożliwiają szczegółową kontrolę uprawnień, dzięki czemu administratorzy mogą szczegółowo sterować dostępem do nich.

Dzięki sporej wielkości bardzo dobrze będą się sprawdzać zarówno w małych firmach, jak również większych przedsiębiorstwach. Bardzo często wykorzystują je także prywatne osoby, przykładowo do archiwizowania swoich danych.