W jaki sposób należy walczyć z gryzoniami, które wchodzą do naszego budynku?

W zwalczaniu gryzoni posiadamy sprzymierzeńców. Są nimi naturalni wrogowie gryzoni czyli dziko żyjące kuny, łasice czy drapieżne ptaki. Mogłyby być to również zwierzęta udomowione czyli koty i w nieco mniejszym szczeblu psy.

Najmniej znana metoda zwalczania gryzoni to polowanie. Przeprowadzane jest ono przeważnie w przypadku wielu gryzoni takich dla przykładu jak szczury czy karczowniki. Teren, na którym te gryzonie posiadają swe nory, ogradzany jest gęstą siatką a potem gryzonie są wypłaszane z nor za pomocą gazu albo wody. Gryzonie, które uciekają zabijane są kijami lub czasem strzela się do tych gryzoni z broni śrutowej.

Czy zajmują Cię przedstawiane tematy? Jeżeli tak, to odszukaj więcej (https://www.viva-system.pl/) i znajdź więcej informacji na ten temat – zapewne będą niesamowicie wciągające.

Metoda odłowu gryzoni jest to kopanie tak zwanych rowków chwytnych. Są to wykopywane na głębokości 20 do 30 centymetrów rowki w ziemi, które biegną najczęściej obok ogrodzeń lub granicy działki. Co parę metrów wykopać należy głębokie studzienki, do których wpada gryzoń. W studzienkach lub rowkach umieścić można trutkę. Najpewniejszy i najmniej kosztowny sposób zwalczania gryzoni, to używanie pułapek. Wymagana jest cierpliwość i wprawa, które decydują o powodzeniu walki z gryzoniami.

gryzoń

Autor: KJD2007
Źródło: http://www.flickr.com
Pułapki, do jakich pomimo częstego nastawiania nie uda się złowić gryzonia nie potrzeba zastępować innymi, gdy nie zaobserwowaliśmy w ich pobliżu zauważalnych śladów szkodliwych gryzoni. funkcjonuje bardzo dużo rodzajów pułapek na szczury oraz odmienne gryzonie. Końcowa metoda walki z gryzoniami to metoda chemiczna. Jest to zwalczanie gryzoni przy pomocy różnego rodzaju środków gryzoniobójczych. Są to środki w formie trujących gazów lub trutek. Deratyzację przy pomocy takich środków moglibyśmy robić sami, lecz bezpieczniej będzie, kiedy tą czynność zlecimy wyspecjalizowanej firmie, która zajmuje się odszczurzaniem. Aby zabezpieczyć lokal przed gryzoniami, trzeba sprawdzić czy są jakieś szpary, którymi gryzonie mogą wejść z zewnątrz do naszego domu.

Odnalezione szpary należy niezwykle dokładnie zabezpieczyć. Należy pamiętać o tym, że gryzonie mogą przegryźć płyty z plastiku, deski i potrafią wyskrobać dziury w cementowej zaprawie.