Jak zrobić znakomitą prezentację? Najistotniejszych zasady

Pragniesz stworzyć rzeczywiście znakomitą prezentację? Oto najistotniejsze rady!
Prezentacje są znakomitą metodą przekazywania danych. Aby wykonać dobrą prezentację trzeba zrozumieć najpierw jedno zagadnienie.

Prezentacja Prezi nie będzie po to, by przekazać wszystko co pragniesz zakomunikować. Jest całkowicie na opak. Najlepsze prezentacje nie mają żadnej treści, którą Ty opowiadasz. Dobra prezentacja służy do tego, by przedstawić to, o czym opowiadasz i oddać to, czego nie można łatwo przekazać słowami. Jednostki z dalszych rzędów nie zdołają przekazu i tak odczytać. Dodatkowo tekst odciągnie baczność od tego co opowiadasz. Z tej przyczyny pierwszą zasadą jest wyrzucenie ze slajdów wszelkich długich treści.
Łóżko w sypialni

Autor: gjbell
Źródło: http://www.flickr.com
Naturalnie więc prezentacja obejmuje grafiki, diagramy i wykresy, natomiast w małym stopniu tekst. Jeśli potrzebujesz coś zakomunikować, oznajm to, zamiast dodawać długi przekaz na prezentację. Skoro już w prezentacji nie ma przydługich przekazów tekstowych tekst, który pozostał powiększ. Uprościsz żywot jednostkom, jakie siedzą dalej i ułatwisz przekazanie audytorium najistotniejszych koncepcji. Minimalna wielkość czcionki to 26. Zwiększ także kontrast, ponieważ nigdy nie wiadomo w jakich okolicznościach prezentacja będzie pokazywana. Czy wyświetlacz będzie dosyć biały, czy nie będzie padać przez okno rażące światło słoneczne, i czy projektor będzie w dobrym stanie.

Dodaj do prezentacji slajd z nazwą prezentacji. Możemy rzucić go na ścianę przed rozpoczęciem, by każdy miał pojęcie o czym zaraz zaczniesz opowiadać przez najbliższą godzinkę.