Jakiego typu miniaturowa kamera okaże się najlepsza dla nas? Na co najbardziej zwracać uwagę?

W dzisiejszych czasach nagrywanie filmów stało się bardzo łatwe. Każdy z nas może chociaż na krótką chwilę stać się filmowcem, nie potrzeba do tego żadnego zaawansowanego sprzętu, wystarczy przecież zwykły smartfon, żeby uwieczniać różne wydarzenia. Oczywiście, to staje się niewystarczające, jeżeli chcemy tworzyć całkiem profesjonalne materiały. Wtedy niewątpliwie celujemy w bardziej specjalistyczny sprzęt, jak GoPro Black.

Poznaj dodatkowe informacje-

kamerka go pro

Autor: Creative Tools
Źródło: http://www.flickr.com

Jest to najszybszy oraz najwydajniejszy model kamery GoPro jaki powstał. Taka kamerka to co ważne pełnowartościowy standard 4K o szybkości 30 klatek na sekundę. To jednocześnie nieosiągalne dla innych kamer tego rodzaju opcji zwolnienia materiału w jakości 1080p. Dzięki 120 klatkom na sekundę możemy uzyskać czterokrotne spowolnienie przy utrzymaniu całkowitej płynności. Tego typu cechę bez wątpienia docenią wszyscy zawodowcy. Wciąż bardziej popularne stają się kamery na kask motocyklowy. O takiej kamerze warto pomyśleć tym bardziej z dwóch powodów. Jeden to kwestia prawna, gdyż nagranie filmu z drogi jest w wielu sytuacjach niezbędne, żeby udowodnić, że nie popełniliśmy wykroczenia. W czasie jakiegoś wypadku obraz zarejestrowany na kamerze będzie dowodem, kto jest winny. Drugi powód jest także ważny – to filmowanie naszych podróży. Rozwój technologii umożliwił miniaturyzację kamery do takich rozmiarów, że stały się naprawdę mobilne oraz możemy je zabrać właściwie w każde miejsce. Przy tym dają doskonałą jakość obrazu.

motocykl

Autor: Luigi Rosa
Źródło: http://www.flickr.com

Jeśli chodzi o kamery na kask motocyklowy najważniejszą rzeczą jest kąt widzenia, a mianowicie najlepiej 170 stopni. Wybór kamer jest całkiem spory i nie ma z pewnością problemu, żeby takową kupić, jednak jeśli chcemy produkt bardziej sprawdzony i najlepszej marki, to dobrze rozważyć zakup, wspomnianej wcześniej, kamery GoPro. Głównym plusem takiego sprzętu jest posiadanie trybu Superview i sześćdziesiąt klatek podczas nagrywania w jakości HD. Bez wątpienia jednak we wszelkich testach najlepsza okazuje się GoPro czwartej generacji. Jej ogromną zaletą jest możliwość nagrywania z rozdzielczością 4K. Prócz wbudowanego modułu Wi-Fi komunikacja z tym urządzeniem może odbywać się za pomocą systemu Bluetooth. Wynik, jaki robi wrażenie to nagrywanie 120 klatek na sekundę w jakości Full HD. Ta kamera (kliknij i zobacz okazję – małe kamery) sportowa ma swoją cenę, lecz zdecydowanie jest tego warta.