Sterylizator parowy Euroklav idealny do szpitali.

Obecnie jednym z najlepszych sposobów odkażania, który spełnia wymogi, jest autoklaw, czyli sterylizator parowy. Teraz nie tylko gabinety do zabiegów, ale również lekarskie i kosmetyczne powinny używać tego typu urządzenie. Za sprawą stuprocentowej jałowości instrumentów medycznych, sterylizator parowy zapewnia bezpieczeństwo pacjentów oraz pracowników. Sterylizator parowy jest wytworzony z najlepszych jakościowo materiałów, dzięki czemu będzie świetnie funkcjonował przez długi okres.

Sterylizator

Autor: YUCHIA CHUNG
Źródło: http://www.flickr.com
Sterylizator parowy – Euroklav został zaprojektowany dla lekarzy specjalistów oraz praktyk lekarskich, dokonujących operacji, dla placówek medycznych oraz ambulatoryjnych salonów zabiegowych. Przeznaczony jest do wyjaławiania narzędzi gładkich, z porami, tekstyliów, gum, szkła. Drzwi komory otwierane i zamykane są za sprawą dużego uchwytu. Zapewnia on bezpieczne i proste otwieranie i zamykanie drzwi. Mechanizm pracuje bardzo gładko i lekko, dzięki czemu obsługa nie sprawia żadnego kłopotu (zapraszamy).

Euroklav (Euroklav – zobacz ofertę) posiada program szybki w celu odkażania narzędzi do natychmiastowego użycia. Po zadziałaniu systemu podgrzewania wstępnego, możliwa jest sterylizacja nieopakowanych instrumentów w ciągu 15 minut. Euroklav posiada cztery programy do wyjaławiania i 2 programy testowe . Obok już opisywanego szybkiego programu, urządzenie dysponuje 2 programami do sterylizacji opakowanych oraz nieopakowanych instrumentów oraz programem ochronnym dla delikatnej sterylizacji instrumentów szczególnie wrażliwych na temperaturę powyżej 120°C. Za sprawą programu testowego, można zawsze w praktyce medycznej sprawdzić i udokumentować funkcjonalność autoklawu. Euroklav ma do dyspozycji system jednorazowego zużycia wody, dzięki czemu użyta woda (jonizator wody alkalicznej) nie jest ponownie używana, lecz od razu opróżniania.

Narzędzia medyczne używane w dentystyce, ginekologii tudzież laryngologii są z reguły mało skomplikowane, gładkie, o długości nieprzekraczającej 70 cm, natomiast średnice wewnętrzne kanałów nie są mniejsze niż 2 mm. Dla tego typu narzędzi medycznych najlepszym rozwiązaniem jest autoklaw klasy S. Spełnia on wymogi normy europejskiej EN 13060-4, która stawia wysokie wymogi, nie tylko odnośnie ewakuacji powietrza przed cyklem dezynfekcji, ale również pod względem suszenia wsadu po procesie sterylizacji.