Tablety oraz smartfony czyli jak obecnie wygląda rynek mobilnej rozrywki na świecie.

Od kilku lat na rynku rozrywki mobilnej niepodzielnie królują urządzenia z ekranami dotykowymi, to znaczy tablety i smartfony. Mimo że posiadają one podobne funkcje i sposób działania, to jednak odróżnia je kilka ważnych szczegółów. Po pierwsze przy pomocy smartfonów można dzwonić, tablety tego typu funkcjonalności nie posiadają, choć pewna ich część pozwala na włożenie karty SIM żeby móc korzystać z internetu.

praca z tabletem

Autor: Pic Basement
Źródło: http://www.flickr.com
Drugą istotną różnicą są wymiary urządzeń, smartfony kończą się na wielkości niewiele ponad pięć cali, a ich większym rodzeństwem właśnie są tablety (przykładowe tu: rekomendowane tablety PC). Przeciętny tablet pc ma od siedmiu do dziecięciu cali, przeważnie spotykane są właśnie skrajne rozmiary, chociaż coraz większa liczba producentów wprowadza inne wielkości. Cechą charakterystyczną wszystkich smartfonów oraz tabletów jest ekran dotykowy, więc do prawidłowego działania nie będą potrzebować klawiatury. Rzecz jasna dla komfortu użytkowników nie ma żadnego problemu żeby ją zainstalować, niektóre tablety przykładowo takie jak wybrane modele firmy Overmax posiadają już klawiaturę dołączoną w zestawie.

używanie urządzeń mobilnych

Autor: César
Źródło: http://www.flickr.com

Jak większość elektronicznych sprzętów również tablety do swojej pracy potrzebują systemu operacyjnego. Obecnie liczą się tak naprawdę trzy z nich, dwa są bardzo mocno z przodu a trzeci próbuje je gonić. W Stanach Zjednoczonych ogromną popularnością zaczęły się cieszyć tablety firmy Apple, wyposażono je w autorski system tej firmy.

Nasza aktualna publikacja (https://zdrowie-dom.pl/46-rekuperatory-scienne) musi Ci się spodobać, gdyż włożyliśmy w nią duża liczbę świetnych informacji. Zatem czytaj bez ograniczeń.

Z kolei pozostała część wytwórców używa najczęściej systemu Android, co najwyżej ze jakimiś dodatkami albo modyfikacjami. Stosują go zarówno najwięksi producenci tych urządzeń jak również małe firemki chcące zaistnieć na rynku – i tak na przykład pierwszy wzięty do ręki tablet sony, lenowo albo asus z pewnością będzie działał na androidzie.

Dogonić czołówkę próbuje Microsoft oferując swój system w wersji mobilnej. Dużym plusem takiego rozwiązania jest fakt, że tablet z windows 8 będzie pozwalał na realizację większości rzeczy, jakie się robi na klasycznych komputerach, jednak użytkownicy niezbyt chętnie wybierają urządzenia z windowsem. Sprawdź to: rozwinięcie tematu.