Wymieniasz odkurzacz? Odkurzacz z filtrem wodnym jest szczególnie godny uwagi

Jeśli twój odkurzacz odmawia posłuszeństwa i rozważasz zakup nowego sprzętu, musisz wziąć pod uwagę odkurzacze wodne. Działają na podobnej zasadzie, co odkurzacz bezworkowy, a mają dodatkowo niejeden atut, którego nie sposób im odmówić.

odkurzacz

Autor: decor8 holly
Źródło: http://www.flickr.com
Przede wszystkim jest to znakomite urządzenie dla alergików, których liczba co roku wzrasta. Roztocze uczulają niesłychanie często, odkurzacz wodny z kolei pozwala je w sprawny sposób wyeliminować, ponieważ dzięki zbiornikowi na wodę nie pozwala na ich zagnieżdżenie. Zbiornik na wodę jest także bardziej higieniczny, ponieważ wystarczy wyłącznie ją wylać po zakończeniu odkurzania, a nie trudzić się z workiem, z którego wielokrotnie wydostaje się kurz. Co więcej do pojemnika z wodą można wlać ulubionych olejków zapachowych, jakie w czasie sprzątania zaczną unosić się po całym domu. Jeśli wybierzesz model z nawilżaczem powietrza, powietrze będzie tylko pachnieć, lecz również być świeże oraz oczyszczone, co jest szczególnie ważne dla ludzi zmagających się z we wspomnianymi uczuleniami lub chorobami układu oddechowego. Odkurzacz z filtrem wodnym nigdy się nie zapycha i można wykorzystać go także do wielu innych zadań, np. do zebrania wody, która nieumyślnie nam się rozlała. Warto jest od razu kupić odkurzacz piorący, dzięki którym można wyczyścić wszystkie dywany i umyć podłogę. Sprawdzą się w każdym domu, w jakim są małe dzieci, a plamy na dywanach to codzienność – link.

Interesuje Cię ten tekst? Jeżeli tak, to odwiedź źródło a przeczytasz tam atrakcyjne informacje, które na długo zapamiętasz.

Należy jednak mieć na względzie, że odkurzacze wodne są trochę cięższe, niż typowe urządzenia, dlatego w domach ze schodami można mieć trudność z wniesieniem ich na górę. Lepiej jest wlać wodę dopiero na piętrze. To znacznie obniży jego wagę więc problem zostanie rozwiązany.

odkurzacz 2

Autor: Robert Scarth
Źródło: http://www.flickr.com
Decydując się na zakupienie odkurzacza wodnego, sprawdź kilka modeli i wybierz urządzenie, jakie realizuje twoje oczekiwania – bezworkowy. Jeżeli liczysz na tańsze zakupy, kup odkurzacz przez Internet, gdyż zakupy w sklepach internetowych są przeważnie duże mniej kosztowne. Sprzęt tak samo jak w tradycyjnych sklepach dostaje gwarancję, dlatego nie musisz się martwić, iż usterki będziesz zmuszony naprawiać na osobisty rachunek. W razie jakiejkolwiek awarii masz pewność profesjonalnego serwisu, lecz wybierając sprawdzone urządzenie nie powinieneś spotkać się z nieoczekiwanymi niespodziankami.