Jaką lampę ultrafioletową do utwardzenia lakieru dobrze jest kupić?

Jeżeli planujesz zacząć robić manicure hybrydowy w domu lub sądzisz, że już pora na wymianę swojego sprzętu na nowszy, to z pewnością będziesz postawiona przed wyBorem dobrej lampy utwardzającej hybrydę.
Zanim jednak podejmiesz decyzję, głęboko się zastanów.

instalacje teletechniczne
komputer - odbicie

Autor: Richard Grandmorin
Źródło: http://www.flickr.com
Okazuje się bowiem, że jest to bardzo istotne i nie wystarczy, aby lampa po prostu utwardziła lakier. Przeczytaj poniższy artykuł, ponieważ z niego dowiesz się, na co należy zwracać uwagę podczas kupowania lampy. Lampa ultrafioletowa, kiedyś najczęściej kupowana, to bardzo prosta, najtańsza oraz najbardziej fundamentalna lampa. Utwardza ona żele i lakiery hybrydowe. Posiadają różne moce naświetlenia: 9W, 21W i 36W. Lampy 9W lepiej jest nie kupować, ponieważ jej moc jest za słaba. Lakiery mogą utwardzać się w zbyt niewielkim stopniu, a więc zaczynają się marszczyć i schodzić z powierzchni paznokcia. Jeśli już chcesz wybrać lampę UV, to wybierz moc 36W, gdyż prawidłowo utwardzają one lakiery hybrydowe w czasie jedynie 2 minut. Co poniektóre mniej widoczne albo w większym stopniu napigmentowane kolory, przykładowo biały albo czarny, najczęściej potrzebują podwójnego czasu utwardzenia.
Nie należałoby zatem kupować takiego rodzaju lamp za więcej niż 40 złotych, ponieważ niczym się nie różnią one od tych najbardziej tanich. Trzeba pamiętać o tym, że najistotniejsza jest moc lampy. Wybierając lampę UV należy także pamiętać o regularnej wymianie żarówek. To, że lampa świeci, to wcale nie znaczy, że żarówki są dobre. Jeżeli na jakiejś z nich pokaże się czarny nalot, będzie to oznaczać, że czas już wymienić żarówki. Używanie lampy ze zużytymi żarówkami mogłoby mieć niezwykle poważne skutki.

Do utwardzania lakieru może być także wykorzystana lampa LEDowa. To kolejny rodzaj lampy, który może cieszyć się bardzo dużą popularnością. Kiedyś były one niezwykle drogie, ale obecnie w sprzedaży są do kupienia już za kilkadziesiąt złotych.