Jakimi metodami promują się puby aby przyciągnąć klienta?

O popularności restauracji decydują obecnie nie tylko smaczne jedzenie i przyjazna obsługa, albowiem takich lokali jest dużo, w szczególności w większych miastach. Właściciele restauracji muszą obecnie działać tak, aby wyróżnić się i przekonać klientów do powtarzalnych odwiedzin ich lokalu. Coraz śmielej inwestują więc w promowanie i marketing restauracji.

Jakiego typu działania podejmują? Jest ich naprawdę dużo.

WiFi w restauracji

Autor: Cory Doctorow
Źródło: http://www.flickr.com

Wciąż najpopularniejsze są ulotki rozdawane ludziom, ale w tym wypadku możemy tylko mieć nadzieję, że przypadkowa osoba choćby rzuci okiem na zawartość ulotki, a nie bezzwłocznie wrzuci ją do kubła na śmieci. Równie częste są reklamy w czasopismach lub stacjach radiowych, ale ich wadą jest przeważnie znaczna cena.

Zobacz także: .

Znacząca jest również nowoczesna strona www i obecność w mediach społecznościowych. Obecnie coraz więcej ludzi w rzeczywistości nie rozstaje się z telefonem komórkowym lub tabletem, więc koniecznością jest dostosowanie strony internetowej do mobilnych urządzeń. Pamiętając o licznych użytkownikach sieci, warto też udostępnić klientom w lokalu usługę social wifi, tj. bezpłatnego dostępu do sieci, połączoną z działaniami marketingowymi. Wifi sieci wifi marketing w prosty sposób pozwala na pozyskiwanie klientów i sprawianie, żeby systematycznie wracali oni do nas. Kiedy klient połączy się z siecią, można mu np. wyświetlić naszą stronę albo profil na fb. Poznaj np.: Spotlike.

Sposobów na marketing restauracji jest więcej i warto się zainteresować tym zagadnieniem, by jeszcze lepiej rozwijać swoją firmę i bez przerwy posiadać klientów.