W jaki sposób szukać informacji w internecie, żeby znaleźć takie najbardziej wartościowe? Jak możemy to robić?

Obecnie nie istnieje problem ze znalezieniem koniecznych informacji, czy to do spraw zawodowych czy osobistych. Wszystko dzięki internetowi, który daje niezliczoną ilość stron internetowych, gdzie możemy znaleźć różnego rodzaju, potrzebne w danej chwili informacje. Dzisiaj mamy natomiast inny problem. Otóż, w jaki sposób ogarnąć to wszystko, jak rozróżnić dobre, wartościowe strony od tych średnio ważnych, jakie nie dają nam nazbyt wielu ciekawych i wartościowych informacji?

Strona internetowa

Autor: Chris Dlugosz
Źródło: http://www.flickr.com
To też w przyszłości będzie najważniejsze, aby w natłoku całej masy różnego rodzaju informacji otrzymać te, które przynoszą prawdziwą wartość. Każdy bowiem może wpisać w wyszukiwarkę pytanie, co to jest definicja sportu (więcej w tym artykule), ale czy wybierze faktycznie najlepszą definicję, czy może będzie to niewystarczające? To jest bardzo ważne i coraz więcej osób zdaje sobie z tego sprawę zatrudniając pracowników, którzy będą potrafili wyszukiwać informacje, które dają korzyści całej organizacji. Tego typu informacje są na wagę złota, ponieważ przez nie możemy planować, organizować, przewidywać przyszłe zdarzenia.

Dzięki nim będziemy mogli stworzyć strategię, przewidywać kryzysy oraz odpowiednio na nie reagować. To nie do przecenienia. W ostatnich latach jednocześnie zmienia się marketing, który szczególnie w sieci posiada coraz większy wpływ na funkcjonowanie każdego przedsiębiorstwa.

Obecnie coraz bardziej powszechny jest marketing narracyjny (więcej szczegółów tu), to znaczy odnoszący się do tworzenia właściwej narracji, historii, która pomaga firmie w zainteresowaniu klientów. Wciąż większa ilość firm wdraża tak zwane reguły storytellingu, czyli zamiast nachalnej akcji sprzedażowej tworzy się historię, która jest śledzona z zainteresowaniem. Ludzie wolą to zdecydowanie niż suchą ofertę, jaka ma na celu tylko sprzedaż.

To już nie robi na ludziach wrażenia. Również inne rodzaje marketingu, tym bardziej buzz marketing to lepszy sposób na powiększenie sprzedaży i rozpoznawalności marki aniżeli normalna tradycyjna sprzedaż (doczytaj w tym wpisie). Ludzie lubią bowiem słuchać interesujących historii, a do tego lubią być zaskakiwani, a takie rodzaje marketingu właśnie to oferują.