Najważniejsze wiadomości w temacie budowy, sposobu funkcjonowania i funkcjonalności obecnie sprzedawanych ekranów LED.

Chcąc zorganizować większą sportową lub kulturalną imprezę albo na przykład koncert coraz częściej sięga się po nowoczesne rozwiązania, zarówno jeśli chodzi o obszar nagłośnienia, ale też o wyświetlanie obrazów. Istotną rolę od niedawna zaczęły odgrywać ekrany led, mające tak dużo zalet, że używane są obecnie w bardzo dużej liczbie obszarów naszego życia.

W czasie meczów lub koncertów ekrany LED z reguły podwiesza się wysoko, tak aby wszyscy obecni na widowni mieli możliwość ich zobaczenia, a o tym, co zostanie na nich emitowane, decyduje operator. Coraz częściej używa się je także w celu drogowej i pasażerskiej informacji, a także jako oświetlenie i dekoracja.

Ten aktualny wpis zafascynował Cię aż tak, że czujesz chęć na więcej? Bardzo nas to ucieszyło. W takim razie zaloguj się w ten link.

reklama LED

Autor: Colosseo EAS
Źródło: http://www.flickr.com

Pomysłów na wykorzystanie tego typu ekranów jest coraz więcej, zwłaszcza że są one coraz tańsze i prostsze w obsłudze i montażu. Dzięki swoim zaletom ekrany LED coraz częściej da się zobaczyć w przeróżnych publicznych i sportowych obiektach, choć wielu ludzi kojarzyć je jednak będzie z wielkim ekranem na meczu czy koncercie.

Ekran LED używa do swojego działania różnokolorowe, mocno świecące diody. Pojedynczy piksel ekranu LED składa się z trzech kolorowych diod, to znaczy zielonej, niebieskiej i czerwonej. Diody zmieniając natężenie świecenia dają w sumie jeden świecący punkt, który widzi obserwator, np. medas-media.com.pl/. Dzięki użyciu tej technologii ujawnia się jedna z głównych cech ekranów wykonanych w taki sposób.

Są one zupełnie odporne na zakłócenia które może spowodować słońce czy ciemność – bez znaczenia jest, kiedy i w jakich warunkach będą pracować, to obraz bez przerwy jest wyraźny i czytelny. Następnym ich plusem jest duża odporność na atmosferyczne warunki, ekrany używane w zastosowaniach poza pomieszczeniami są zupełnie odporne na deszcz.

Omawiane ekrany mają modułową budowę, przez co prosto można modyfikować ich układ i wymiary (ciekawa strona). Przez to są one łatwe do transportu, co może mieć duże znaczenie na przykład przy koncertach czy też innych imprezach masowych.